Sadece son 6 ayda, bin 656 kişi sosyal medya paylaşımlarından dolayı tutuklandı
Teknoloji / 26 Aralık 2016 Pazartesi Saat 09:35
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sosyal medyayı kendisi için ciddi tehdit olarak gören AKP-Erdoğan rejimi, milyon dolarlık AKTrol projeleri ile de revaç yakalayamayınca binlerce kullanıcı hakkında sosyal medya paylaşımlarından dolayı işlem yaparken yalnızca son 6 ayda bin 656 kişi hakkında sosyal medya paylaşımlarından dolayı tutuklandı. Türk bakanlığın resmi verilerine göre yaptığı açıklamada, sosyal medya sağlayıcılar ile ‘üst düzey işbirliği’ ifadesi ise dikkat çekti

3 bin 710 kişi hakkında işlem 1656 tutuklama!

Türk İçişleri Bakanlığı verilerine göre, binlerce kişi hakkında sosyal medya paylaşımları nedeniyle işlem yapıldı. Türk İçişleri Bakanlığı, sosyal medya alanında son 6 ay içerisinde 3 bin 710 kişi hakkında adli işlem yaparken bunlardan 1656'sının tutuklandığını 1203'ünün adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını açıkladı.

10 bin kişi hakkında soruşturma!

Türk İçişleri Bakanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, “Toplumun can güvenliğine kast eden 3.710 kişi hakkında adli işlem yapılmış, bunlardan 1.656'sı tutuklanmış, 1.203'ü Adli Kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. 84'ünün ise gözaltı işlemi devam etmekte olup; 767'si gözaltından serbest bırakılmıştır. Hali hazırda açık kimlikleri tespit edilerek Cumhuriyet Savcılıklarına intikal ettirilen 10 bin kişi hakkında da soruşturma ve adli süreç devam etmektedir” denildi.

Sosyal medya kullanıcıları ile ‘üst düzey işbirliği’ ifadesi dikkat çekici

Açıklamada Türk bakanlığın, sosyal medya sağlayıcıları “Twitter, Facebook, YouTube başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası servis sağlayıcı, kurum ve kuruluşlar ile yürütülen iş birlikleri de en üst seviyeye taşınmıştır" şeklinde ifadeleri dikkat çekti.

 

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html

 

TAGS(ETIKETLER): Sadece  son  6  ayda  bin  656  kisi  sosyal  medya  paylasimlarindan  dolayi  tutuklandi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.